Багато розробників вважають, що TechOps — це класичний підхід до DevOps. Іншими словами, це різні підходи до розробки, розгортання та обслуговування IT-продуктів. Це робочі моделі, які визначають, як команда бере участь у процесі та виконує свої функції. Програма відмінно підійде розробникам, сисадмінам та операційним менеджерам з досвідом програмування на Python, базовими навичками роботи з терміналом Linux та хмарою.
Git – розподілена система контролю версій, якою користуються розробники задля фіксування свого прогресу та простішого ведення спільного розроблення. Це фундаментальний інструмент, який ви маєте знати, аби відстежувати та керувати кожною зміною у вихідному коді та інших файлах. Docker Hub – репозиторій (вебсховище), де розташовані docker-контейнери. https://wizardsdev.com/ З його допомогою розробники можуть завантажувати свої та скачувати контейнери інших девелоперів, аби потім використати у своїх цілях. Вебсервери відіграють ключову роль у розгортанні та підтримці вебзастосунків і послуг. Девопс спеціалістам потрібно вміти правильно їх налаштовувати та траблшутити (знаходити і оперативно вирішувати проблеми).
За словами творця курсу, ви перетворитеся «з новачка в Docker у профі за four години». Використання штучного інтелекту для автоматизації операцій, звичайно, підвищує ефективність. Але ідея того, що компанії можуть використовувати його та хмарні сервіси, щоб прибрати всі ІТ-операції, поки що нереальна. Багато хто вважає, що NoOps можна настроїти лише для деяких операцій.
Тепер є можливість суттєво скоротити цей час, підвищивши продуктивність кожного окремого члена команди розробки, а також забезпечивши їхню злагоджену роботу між собою без збоїв та затримок. На першому етапі планування ви тільки визначаєте що потрібно зробити, яке середовище налаштувати, яке програмне забезпечення створити і так далі. Буде досить багато питань та організаційних моментів, які можна швидко та зручно вирішити за допомогою девопсу.
Розібратися в тому, що таке DevOps-підхід або просто вдосконалити свої навички допоможе список курсів, підготовлений Digitaldefynd і доповнений dev.ua. Окрім технічних знань, не менш важливі для DevOps Engineer уважність та посидючість. Вона допомагає налаштувати наявні пайплайни, інтеграції ПЗ тощо. Якщо у розробника помилка в коді призведе до збоїв при поєднанні кількох чинників, то у DevOps все набагато серйозніше.
Професіонал з тестування DevOps — відповідає за написання автоматизованих тестів для програм, що розробляються. Спеціаліст повинен мати 2-3 роки досвіду ІТ у тестуванні ПЗ. Обов’язково треба володіти інструментами типу Selenium, Cucumber, Silktest. Навчіться масштабувати інфраструктуру та доставляти програми та послуги з високою швидкістю.
Учасники команди точно зможуть грамотно розподілити завдання між собою так, щоб не було повторень і жодна ділянка не залишилася поза увагою. Це необхідно для ефективної та швидкої, а також злагодженої роботи команди. Звичайно, цим не обмежуються всі завдання DevOps, але це дає вам певне розуміння того, навіщо саме фахівець даного профілю був залучений на ваш проект.
Ви почнете з фундаментальних основ, а потім перейдете до складніших тем, а також отримаєте можливість набути практичного досвіду, який допоможе закріпити ваші знання. У кожного з них своя історія, але це точно завжди історії про «values» — коли інженери показують надрезультати, і виростають з рамок вакансія TechOps Lead своєї відповідальності. Резюмуючи, робиш більше-більше отримуєш, дуже проста істина. Наприклад, у мене вийшло дорости до Head of Infrastructure. Ще є суперський варіант перейти в SRE, якщо є особлива, сильна любов до програмування. SRE — це нова величезна тема, яку я торкнуся в наступній статті.
Реліз проекту – найвідповідальніша частина, але також одна з найбільш ризикованих і схильних до помилок. Завдяки девопс підходу ризики суттєво знижуються, ви зможете оновлювати версії, випускаючи нові та нові оновлення так швидко, як це потрібно. Таким чином, ви зможете блискавично реагувати практично на кожне побажання або зауваження вашої аудиторії, забезпечуючи їм бездоганний досвід користувача. Системний інженер DevOps повинен мати досвід підтримки та моніторингу систем ІТ-інфраструктури. Фахівець має знати, як створювати високодоступні, відмовостійкі системи для виробничого та невиробничого середовища.
Менеджер випусків — це досвідчений професіонал у сфері ПЗ. Зазвичай реліз-менеджер має не менше 3-4 років досвіду роботи в ІТ. Фахівець повинен добре знати наскрізну розробку програмного забезпечення та життєвий цикл розгортання. Для поліпшення коду і рішення можна показати свої напрацювання хлопцям зі спільноти ukrops.membership — завжди дуже цінні подарунки, поради, вектори розвитку. Курси можна дивитися на Udemy, Pluralsight, особливо — на acloud.guru.
Після кожної зміни, білд (або версію програмного забезпечення) необхідно знову завантажити на сервер і розгорнути. Налаштування сервера, налаштування версій, можливість їхнього паралельного існування та інші завдання, пов’язані процесом релізу продукту, також виконуються на цьому етапі. DevOps – це методологія, яка дозволяє спростити взаємодію між розробкою та експлуатацією програмного забезпечення.
Тобі з самого початку всі дані відомі, тобто клієнт впевнений, що нічого нового додаватися не буде. У таких ситуаціях необхідний просто Continuous Integration & Continuous Delivery процес, щоб запушити код в GitHub або будь-яку іншу Cloud Management System, і він оновить сервер. Безпосередній процес створення програмного забезпечення з нуля до готового продукту на першій стадії, а також процес внесення змін на кожному з наступних циклів також передбачає участь девопс-інженера.
Щоб процес був ефективним та надійним, вам потрібен TechOps для обслуговування, відновлення та оптимізації інфраструктури. В певний момент SDLC взаємодія цих концепцій допоможе масштабувати розробку. Оскільки за замовчуванням було налаштоване автоматичне розширення в разі збільшення навантаження, процесори були загнані по максимуму і інфраструктура розширилася, досягнувши ліміту хмарних ресурсів.